Ponad 300 uczestników wzięło udział w Warsztatach dla Wykonawców z PGE Dystrybucja

PGE Dystrybucja, największy w Polsce operator systemu dystrybucyjnego, należący do Grupy PGE, po raz drugi zorganizował Warsztaty dla Wykonawców. Wzięło w nich udział ponad 300 uczestników. Wydarzenie odbyło się w formie webinarium z możliwością udziału na żywo w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

To już kolejne spotkanie przedstawicieli PGE Dystrybucja z potencjalnymi kontrahentami działającymi w branży elektroenergetycznej i budownictwie. Tegoroczna edycja odbyła się 3 kwietnia i zgromadziła ponad 300 uczestników, z czego ok. 50 wykonawców zainteresowanych współpracą ze spółką uczestniczyło w seminarium osobiście w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

 

warszataty-1.jpg

- PGE Dystrybucja jest spółką z Grupy PGE powołaną do realizacji zadań związanych z zapewnieniem niezawodności dostaw energii elektrycznej. Na najbliższe lata zaplanowaliśmy inwestycje, poprawiające bezpieczeństwo i jakość dostaw oraz umożliwiające przyłączenie do sieci dystrybucyjnych zwiększającą się liczbę źródeł zielonej energii. Modernizacja i rozbudowa infrastruktury sieciowej jest jednym z elementów realizowanej w Grupie PGE transformacji energetycznej Polski. Dlatego przeznaczamy na ten cel wysokie nakłady finansowe, których średni poziom sięga ok. 3 mld zł rocznie – powiedział prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski. - W Grupie PGE wspieramy rozwój polskich przedsiębiorców, dlatego po raz kolejny zorganizowaliśmy warsztaty dla Wykonawców, które mają na celu przedstawienie naszych planów inwestycyjnych na najbliższe lata oraz przybliżenie i wyjaśnienie procedur przetargowych – dodał Wojciech Dąbrowski.

 

warsztaty-6.jpg

Wychodząc naprzeciw potrzebom potencjalnych partnerów biznesowych, przedstawiciele spółki przygotowali prezentacje poruszające wiele zagadnień, m.in. rozwój rynku Wykonawców w zakresie realizacji inwestycji ze szczególnym uwzględnieniem programu kablowania sieci w PGE Dystrybucja. W trakcie wydarzenia spółka przedstawiła swoje najbliższe plany inwestycyjne i modernizacyjne oraz omówiła proces zakupowy realizowany w PGE Dystrybucja, wyjaśniając szczegółowo zasady prowadzonych postępowań przetargowych. Podczas spotkania zapoznano uczestników Warsztatów z potencjałem technicznym firmy i planowanymi pracami eksploatacyjnymi. Omówiony został też model pracy i rozwoju sieci dystrybucyjnej z wykorzystaniem rozproszonych źródeł energii.

 

- Mamy nadzieję, że zorganizowane przez PGE Dystrybucja warsztaty, podczas których nasi eksperci przedstawili Wykonawcom prawidłową ścieżkę składania ofert przetargowych oraz przekazali dobre praktyki stosowane w spółce, będą podstawą rzeczowej i efektywnej współpracy w oparciu o regulacje prawne i obowiązujące w spółce procedury – podsumował wydarzenie Jarosław Kwasek, prezes zarządu PGE Dystrybucja.

 

warsztaty-3.jpg

Grupa PGE, będąc liderem procesu transformacji energetycznej w Polsce, wspiera rozwój krajowych kompetencji w obszarze energetyki. Spółki z Grupy realizują warsztaty z firmami zainteresowanymi udziałem w postępowaniach nie tylko z obszaru dystrybucji energii elektrycznej, ale również z obszaru morskiej energetyki wiatrowej, ciepłownictwa i odnawialnych źródeł energii. Ich celem jest jak największe zaangażowanie polskich firm w procesy inwestycyjne prowadzone w ramach Grupy PGE, co przyczyni się do rozwoju krajowej gospodarki.

 

warsztaty-4.jpg

Warsztaty dla Wykonawców są stałym i sprawdzonym elementem procesu inwestycyjnego w całej Grupie Kapitałowej PGE, a ich forma w transparentny sposób objaśnia skomplikowany proces przetargowy i ułatwia Wykonawcom skuteczny udział w organizowanych przez spółki postępowaniach.

 

dystrybucja_site pgedystrybucja_site