PGE Dystrybucja z podwójną nagrodą na Targach ENERGETICS

PGE Dystrybucja, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, została uhonorowana podczas lubelskich Targów Energetycznych ENERGETICS. Spółka otrzymała nagrodę „Zasłużony dla Targów Lublin” oraz wyróżnienie w konkursie targowym na produkt roku. PGE Dystrybucja od lat jest głównym partnerem Targów Energetycznych ENERGETICS.

Nagrodę „Zasłużony dla Targów Lublin” z rąk Roberta Głowackiego, prezesa zarządu Targów Lublin S.A. odebrał Wojciech Lutek, prezes zarządu PGE Dystrybucja oraz Jan Frania, wiceprezes zarządu.

nagroda-energetics.jpg

 

Podczas Lubelskiej Gali Energetyki wręczone zostały również nagrody konkursu targowego „Produkt Roku Targów Energetycznych ENERGETICS 2019”. PGE Dystrybucja otrzymała wyróżnienie konkursowe za „Zestaw Stacji Mobilnej SN/nN z bocznikiem SN” autorstwa inżynierów z lubelskiego oddziału spółki. Zestaw przeznaczony jest do zasilania sieci średniego napięcia 15kV za pomocą agregatu prądotwórczego niskiego napięcia. Innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym zarówno w stacji przewoźnej jak i w boczniku jest automatyczna synchronizacja napięć na poziomie SN.  Przy wykorzystaniu technologii PPN możliwe jest podłączenie układu do sieci oraz jego odłączenie i powrót do zasilania z sieci dystrybucyjnej bez przerw w dostawie energii elektrycznej dla odbiorców. Cały proces wykorzystania zestawu nie powoduje zaniku napięcia u odbiorców.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site