Pomagamy i dzielimy się z innymi

W tym roku po raz pierwszy, w zorganizowanej formie, pracownicy PGE Dystrybucja Oddział Lublin wzięli udział w jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce, XX edycji „Szlachetnej Paczki”.

Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wielu ludzi o dobrych sercach znajduje się w naszym najbliższym otoczeniu. Jak chętnie chcą pomagać innym i dzielić się tym, co mają. Wystarczy poprosić, a oni gotowi są poświęcić czas, serce i  środki materialne dla rodzin, które z przyczyn od siebie niezależnych, znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i z determinacją walczą o jej poprawę.

Odzew na apel pomocy dla rodzin był natychmiastowy. Włączyli się w niego pracownicy centrali oddziału Lublin, jak również rejony energetyczne  Lublin –Miasto, Lublin Teren, Puławy i Biała Podlaska. Wytypowano cztery rodziny, wśród których znalazła się: kobieta samotnie wychowująca trójkę dzieci; czteroosobowa rodzina, która w wyniku pandemii i utraty pracy, znalazła się w trudnej sytuacji; samotna starsza pani mieszkająca na wsi z synem, który pomaga jej w codziennych czynnościach, ale z powodu choroby nie może wykonywać ciężkich prac polowych oraz kolejna starsza kobieta, której dorosłe dziecko jest osobą niepełnosprawną, wymagającą opieki.

Dodatkowo z inicjatywy dyrektora generalnego oddziału pana Dariusza Dudka wsparto logistycznie „Finał Akcji – Weekend Cudów”. Przez dwa dni 12-13 grudnia br. pracownicy z rejonów Lublin -Miasto oraz Lublin -Teren samochodami firmowymi rozwozili dary zgromadzone w Magazynie Szlachetnej Paczki, które docierały bezpośrednio do potrzebujących rodzin.

Dzięki  hojności pracowników możemy być pewni, że w tym roku nie zabraknie rodzinom nie tylko świątecznych prezentów i rzeczy niezbędnych do codziennego życia, ale również przekonania, że nie są sami.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site