Szansa dla bociana

Bocian biały to piękny symbol naszego kraju i… naszej spółki. To właśnie Dystrybucja „opiekuje się” tysiącami ptaków z północno- i południowo-wschodniej Polski. Niestety, wiele z tych ptaków ginie z powodu działalności człowieka.

Śmiertelnym zagrożeniem dla nich są nie tylko linie energetyczne , ale również niefrasobliwie porzucane śmieci, m.in. sznurki czy żyłki. Współpraca naszej spółki z białostockim oddziałem Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, Grupą EkoLogiczną z Siedlec czy Stowarzyszeniem „Szansa dla Bociana” z Kozubszczyzny przynosi wymierne efekty – i to nie tylko w kontekście montażu platform pod bocianie gniazda. Wczoraj w miejscowości Baranów (powiat puławski) w ostatniej chwili uratowano młodego bociana zaplątanego w plastikowy sznurek. Ekologów zaalarmowali mieszkańcy Baranowa, którzy zauważyli, że coś niedobrego dzieje się w ptasim gnieździe. Na ratunek pospieszyli też pracownicy Wydziału Utrzymania Sieci z Rejonu Energetycznego Puławy. Przy użyciu podnośnika dostali się do gniazda, by ratować naszych skrzydlatych przyjaciół.

bocian_5.jpg

Bardzo serdecznie dziękuję Państwu za akcję ratowania zaplątanego w sznurki młodego bociana we wsi Baranów! Gdyby nie Państwa pomoc i fachowe podejście do sprawy Pracowników Rejonu Energetycznego, to bocian w przeciągu tygodnia zginąłby w męczarniach jak jego brat – podkreśla Kamil Piwowarczyk ze Stowarzyszenie „Szansa dla Bociana”. - Dziękuję jeszcze raz za kolejną akcję służącą ochronie i pomocy bocianom białym :)

Po kilku tygodniach leczenia bociek prawdopodobnie wróci na wolność. Ptak miał dużo szczęścia, że nie doszło do martwicy nogi, choć obrzęk po zaciśniętym sznurku jest bardzo mocny. Klika tygodni wcześniej w taki sam sposób zginął drugi z bocianiego rodzeństwa.

Stowarzyszenie „Szansa dla Bociana” apeluje do naszej świadomości ekologicznej, aby przy okazji wiosennych i letnich spacerów w miarę możliwości zbierać porzucone przez ludzi śmieci, gdyż takim działaniem możemy ocalić niejedno ptasie życie.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site