Aktualności

49 tys. nowych odbiorców w PGE Dystrybucja

W okresie od stycznia do listopada 2013 roku PGE Dystrybucja przyłączyła do sieci ponad 49 tys. odbiorców oraz wydała ponad 67 tys. warunków przyłączenia. W ciągu 11 miesięcy br. Spółka przyłączyła do sieci 40 Odnawialnych Źródeł Energii o łącznej mocy 125,6 MW.

TARYFA OSD na rok 2014

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki decyzją z dnia 17 grudnia 2013 r., znak DRE-4211-80(6)/2013/19029/IV/JCz/BH, zatwierdził Taryfę dla usług dystrybucji energii elektrycznej PGE Dystrybucja S.A.

PGE Dystrybucja zakończyła kolejny etap połączenia Oddziału Łódź-Miasto i Oddziału Łódź-Teren

W PGE Dystrybucja zakończyła się migracja pracowników centrali Oddziału Łódź-Teren z ul. Piotrkowskiej do obiektów Oddziału Łódź-Miasto. Pracownicy centrali Oddziału Łódź-Teren pracują obecnie w kompleksie przy ul. Tuwima w Łodzi oraz w innych obiektach na terenie miasta. Obecnie rozpoczęły się prace prowadzące do poszukiwania innej formy zagospodarowania lub zbycia nieruchomości stanowiącej byłą siedzibę Oddziału Łódź-Teren.

Inwestycje w PGE Dystrybucja

W ciągu 9 miesięcy 2013 roku PGE Dystrybucja wydała ponad 813 mln zł na przedsięwzięcia inwestycyjne. Główne kierunki inwestowania spółki w tym okresie to przyłączanie nowych odbiorców, zakupy gotowych dóbr inwestycyjnych oraz inwestycje w sieci SN/nN i stacje 110/SN i SN/SN. Zrealizowane inwestycje umożliwią obniżenie poziomu wskaźnika ciągłości zasilania SAIDI w sieci dystrybucyjnej.

40 tys. nowych odbiorców w PGE Dystrybucja

W okresie od stycznia do września 2013 roku PGE Dystrybucja przyłączyła do sieci blisko 40 tys. odbiorców. Ponadto w ciągu trzech kwartałów br. do sieci PGE Dystrybucja przyłączone zostały 34 Odnawialne Źródła Energii o łącznej mocy 64,8 MW.

PGE Dystrybucja S.A. wygrywa przed Sądem w sprawie odmowy przyłączenia Farmy Wiatrowej Kolniszki

30 października br. Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł że decyzja PGE Dystrybucja o odmowie przyłączenia do sieci elektroenergetycznej farmy Wiatrowej Kolniszki - o mocy 20 MW - była słuszna. Sąd podtrzymał decyzję Sądu Okręgowego Konkurencji i Konsumentów z 4 grudnia 2012 roku, tym samym po raz kolejny odrzucił argumenty inwestora - Energetyki Wiatrowej Gołdap sp. z o. o oraz Urzędu Regulacji Energetyki. Wyrok jest prawomocny.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site