Przed wakacjami energetycy z PGE Dystrybucja odwiedzali placówki oświatowe, aby przypomnieć najmłodszym zasady bezpiecznego użytkowania energii elektrycznej.
Po dwóch latach przerwy energetycy z PGE Dystrybucja powrócili do szkół z pogadankami o „bezpiecznej energii”. W trosce o najmłodszych, w wielu szkołach podstawowych, przedszkolach i domach dziecka odbyły się pogawędki prowadzone przez pracowników spółki. Celem spotkań była edukacja dzieci o zachowaniu bezpieczeństwa podczas kontaktu z energią elektryczną - zarówno w miejscach codziennego użytku, jak i w pobliżu linii energetycznych.
Wakacje to czas, gdy dzieci poszukują nowych przygód, a ich fantazja nie zna granic. Dlatego właśnie w tym czasie energetycy zwracają szczególną uwagę na potencjalne niebezpieczeństwa spowodowane przez niewłaściwe zachowania w „obcowaniu” z prądem.
W ciągu ostatnich 3 miesięcy energetycy odwiedzili kilkanaście szkół, przedszkoli oraz innych placówek szkolno-wychowawczych i „przeszkolili” blisko 800 dzieci w wieku 5-10 lat. Podczas interaktywnych spotkań rozmawiano o bezpiecznych nawykach oraz wskazywano potencjalne niebezpieczeństwa z udziałem prądu. Tradycyjnie wielką radość sprawiły dzieciakom przymierzanie elementów stroju elektromontera oraz spotkania z ekipami i sprzętem Pogotowia Energetycznego.W Oddziale Skarżysko-Kamienna energetyków edukacyjnie wspierały kukiełki Świetlika i elektryka Romka, które w intersującej formie opowiadały o zasadach bezpieczeństwa, przestrzegając przed niewłaściwymi i groźnymi dla życia i zdrowia zachowaniami. Niektórym spotkaniom towarzyszyły konkursy, będące swoistym podsumowaniem lekcji i zasad bezpieczeństwa w tym obszarze.
- Choć na dwa miesiące żegnamy się z energetycznymi lekcjami w szkołach, to nie zapominamy o potrzebie edukacji nt. bezpieczeństwa w kontakcie z energią elektryczną. Już niedługo na naszym profilu FB rusza mini kampania informacyjna „Bezpieczne lato z #PGEDystrybucja, czyli jak uniknąć porażenia prądem” – zapowiada prezes PGE Dystrybucja, Jarosław Kwasek.
Wakacje nie zwalniają z konieczności zachowania ostrożności, a zagrożenia nie odpoczywają i czekają na nieostrożnych.