Oddział Rzeszów partnerem XXIV Międzynarodowego Seminarium Metrologów

Wieloletnia współpraca PGE Dystrybucja Oddział Rzeszów z Politechniką Rzeszowską obfituje w liczne projekty naukowe, seminaria i warsztaty. W jej ramach w dniu 18 listopada odbyło się  Międzynarodowe Seminarium Metrologów (MSM) w Rzeszowie "Metody i technika przetwarzania sygnałów w pomiarach fizycznych.

Seminarium MSM to kolejne cykliczne spotkanie organizowane od 1993 roku. Współorganizatorami tegorocznej edycji są Katedra Metrologii i Systemów Diagnostycznych Politechniki Rzeszowskiej i Katedra Technologii Informacyjno-pomiarowych Politechniki Lwowskiej. Celem MSM jest wymiana doświadczeń naukowych i dydaktycznych oraz rozwijanie współpracy pomiędzy uczelniami w Polsce i za granicą, szczególnie w Euroregionie Podkarpackim. W konferencji uczestniczyli  przedstawiciele instytucji naukowych oraz specjaliści praktycy zainteresowani aplikacjami inżynierskimi w zakładach przemysłowych i ośrodkach badawczo-rozwojowych. W seminarium wzięli również udział przedstawiciele Oddziału Rzeszów wraz z Dyrektorem Generalnym Grzegorzem Pietruszą.

 

PGE Dystrybucja Oddział Rzeszów od lat jest partnerem tego wydarzenia. Dyrektor Generalny Oddziału Rzeszów – Grzegorz Pietrusza w słowach skierowanych do uczestników seminarium docenił wysoką wartość merytoryczną prezentacji i podkreślił, że współpraca pomiędzy Spółką i Politechniką stanowi naturalny wyraz powiązań biznesu z nauką.

Wskazał, także na potencjalne obszary współpracy pomiędzy PGE Dystrybucja i Politechniką Rzeszowską oraz  korzyści dla naszej Spółki, która wykorzystuje wyniki  jej badań laboratoryjnych. 

Do dziś zorganizowano 23 edycje seminarium MSM, które odbywały się w Polsce, Ukrainie i Szwecji (więcej informacji można znaleźć na stronie http://kmisd.prz.edu.pl/index.php?page=konferencje).

dystrybucja_site pgedystrybucja_site