Samochód od energetyków dla WOPR

Białostoccy energetycy przekazali samochód terenowy Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu w Łomży.

PGE Dystrybucja Oddział Białystok postanowił wesprzeć Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (WOPR), przekazując samochód terenowy. Wcześniej auto było wykorzystywane przy zadaniach związanych z usuwaniem awarii oraz przy prowadzeniu prac eksploatacyjnych.

 

dsc_0244.jpg

14 lipca br. odremontowany samochód na ręce Tomasza Malinowskiego, prezesa Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Łomży osobiście przekazał Jarosław Kwasek, prezes zarządu PGE Dystrybucja, który zwrócił uwagę, że - tradycją naszej spółki stało się wspieranie wszelkich inicjatyw służących mieszkańcom lokalnych społeczności. Taka forma pomocy nie jest odosobnionym przypadkiem. W tym roku podobne darowizny zostały przekazane w Oddziale Skarżysko-Kamienna. Stan techniczny samochodu jest bardzo dobry, myślę że przez kilka następnych lat z powodzeniem będzie on służył nowemu właścicielowi – stwierdził Jacek Michał Płoński, dyrektor generalny Oddziału Białystok.

 

dsc_0254.jpg

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe będzie wykorzystywało podarowany przez energetyków samochód do akcji ratowniczych oraz akcji poszukiwawczych, ale też do transportu sprzętu ratowniczego czy łodzi na miejsce wodowania.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site