20 tysięcy mikroinstalacji w 2019 r. - PGE Dystrybucja przyłącza kolejnych wytwórców zielonej energii

W pierwszej połowie 2019 roku PGE Dystrybucja, przyłączyła do sieci kolejne 20 tysięcy mikroinstalacji fotowoltaicznych. Dzięki temu na koniec czerwca do sieci operatora przyłączonych było łącznie już ponad 32 tysiące tego typu instalacji, których łączna moc wytwórcza po 2 wyniosła blisko 190 MW. 

W ostatnim czasie, Polacy masowo korzystają z możliwości przyłączania mikroinstalacji fotowoltaicznych do sieci dystrybucyjnej. Prawdziwy boom przyłączeń nowych mikroinstalacji miał miejsce w 2018 roku i  w pierwszych miesiącach 2019 roku.  

W I kwartale 2018 do sieci przyłączonych zostało około 900 nowych mikroinstalacji fotowoltaicznych a w analogicznym okresie 2019 było to już ponad 4500 takich źródeł. Rekordowy pod względem liczby przyłączonych mikroinstalacji okazał się również drugi kwartał 2019 roku. Łącznie, w ciągu 6 miesięcy b.r. w sieci PGE Dystrybucja rozpoczęło pracę 126 MW nowych mocy pochodzących z mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Grupa Kapitałowa PGE dysponuje największą siecią energetyczną w Polsce, pokrywającą przede wszystkim wschodnie i centralne regiony kraju. Sieć linii, którymi PGE dystrybuuje energię do swoich klientów, obejmuje swoim zasięgiem niemal 40 proc. obszaru kraju, a jej długość – wynosząca ponad 280 tys. km – wystarczyłaby na 7-krotne oplecenie kuli ziemskiej na wysokości równika. W latach 2016-2019, za pośrednictwem spółki PGE Dystrybucja, Grupa realizuje inwestycje w rozwój i modernizację sieci dystrybucyjnej o wartości ponad 7 mld zł.


 

dystrybucja_site pgedystrybucja_site