PGE Dystrybucja spieszy na pomoc Enei Operator

Energetycy ze spółki PGE Dystrybucja jeszcze nie zdążyli odetchnąć po usuwaniu awarii na terenie ich własnej działalności – głównie w centralnej Polsce, a już pospieszyli z pomocą innemu operatorowi systemu dystrybucji. 

PGE Dystrybucja odpowiada na apel Premier Beaty Szydło oraz Ministra Tchórzewskiego i wysyła najlepszych specjalistów na północ Polski, gdzie Enea Operator usuwa skutki ubiegłotygodniowych nawałnic. Z inicjatywy Prezesa PGE Henryka Baranowskiego PGE Dystrybucja jeszcze dzisiaj wyśle posiłki dla Enei Operator.  Będą to 3 brygady wyspecjalizowanych energetyków, którzy pomogą w usuwaniu skutków nawałnic i burz, które przeszły kilka dni temu nad północną Polską.

 

6 samochodów technicznych wyposażonych w specjalistyczny sprzęt, najlepiej przeszkoleni pracownicy – to pomoc PGE Dystrybucja dla Enei Operator, która kolejną dobę usuwa skutki gwałtownych burz, które zniszczyły na jej terenie infrastrukturę energetyczną.

 

- Po usunięciu wszystkich awarii i przyłączeniu wszystkich odbiorców PGE Dystrybucja niezwłocznie podjęliśmy decyzję o wysłaniu pomocy dla energetyków z Enei Operator. Nasza inicjatywa to również odpowiedź na apel Premier Szydło, która zaapelowała dzisiaj o pomoc  w celu jak najszybszego usunięcia skutków nawałnic, jakie dotknęły północ naszego kraju – powiedział Henryk Baranowski, Prezes PGE.

 

- Wysyłamy naszych najlepszych fachowców i najlepiej wyposażone w sprzęt samochody, by jak najskuteczniej pomóc naszym kolegom z Enei przy usuwaniu gwałtownych burz, które kilka dni temu przeszły nad terenem obsługiwanym przez naszych kolegów z Enei Operator. Jestem przekonany, że pomoże to przyspieszyć proces przywracania zasilania w energię elektryczną odbiorcom z północnej Polski – powiedział Wojciech Lutek, Prezes PGE Dystrybucja.

 

 

Energetycy PGE Dystrybucja jeszcze nie zdążyli odetchnąć po usuwaniu awarii na ich terenie a już spieszą z pomocą Enei.  Najwięcej pracy mieli w województwach łódzkim i mazowieckim, gdzie po czwartkowych nawałnicach bez prądu pozostawało blisko 200 tys. Przez 4 doby ciężkiej pracy w terenie  wymienili ponad 300 słupów średniego i niskiego napięcia, usunęli blisko 5 tysięcy awarii sieci niskiego napięcia i naprawili ponad 100 stacji transformatorowych. Najgorsza sytuacja była w powiecie zgierskim (woj. Łódzkie), gdzie jeszcze wczoraj wieczorem trwały końcowe prace przy odtwarzaniu sieci niskiego napięcia.

 

Wszystkie awarie na terenie PGE Dystrybucja zostały usunięte dzisiaj rano, tj. 15 sierpnia.

 

 

 

 

 

Kontakt:
Rzecznik Prasowy PGE Dystrybucja
Adam Rafalski
Kom. 695 101 053
Mail: adam.rafalski@pgedystrybucja.pl
dystrybucja_site pgedystrybucja_site