Wyróżnienie dla PGE Dystrybucja Oddział Białystok za innowacyjną technologię lokalizacji uszkodzeń i przywracania zasilania w sieciach skompensowanych.

Prestiżową nagrodą „Produkt Roku” wyróżniono, wdrożoną przez PGE Dystrybucja Oddział Białystok, innowacyjna technologia lokalizacji uszkodzeń i przywracania zasilania w sieciach skompensowanych oraz obniżenia wskaźników czasu trwania przerw w dostarczaniu energii elektrycznej (SAIDI/SAIFI). Nagrody wręczono podczas Lubelskiej Gali Energetyki towarzyszącej Targom ENERGETICS.

 

Zgodnie ze strategią Grupy PGE kładziemy duży nacisk na rozwój i wdrożenie nowoczesnych technologii i stale poszukujemy innowacyjnych rozwiązań umożliwiających obniżenie współczynników SAIDI/SAIFI oraz szybką identyfikację miejsca awarii, aby nasi Odbiorcy jak najmniej odczuwali skutki przerw w dostawach energii elektrycznej. Docenienie naszej ciężkiej pracy jest zobowiązujące i mobilizuje do dalszych działań – mówi Jarosław Dzięgielewski, Dyrektor Generalny Oddziału Białystok.

Targi ENERGETICS to ważne spotkanie branży energetycznej w Polsce. Istotą ENERGETICS jest nie tylko prezentacja nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, ale również wymiana doświadczeń przez specjalistów z całej Polski i zagranicy. Uczestnicy tegorocznej edycji targów mieli okazję wzięcia udziału w licznych szkoleniach, wykładach i panelach dyskusyjnych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się III Forum Dystrybutorów Energii pod hasłem „Niezawodność dostaw energii elektrycznej w Polsce”. Wśród poruszanych tematów znajdowały się zagadnienia związane ze zmianami warunków atmosferycznych i częstotliwości występowania ekstremalnych zjawisk atmosferycznych, mogących być przyczyną przerw w dostarczaniu energii elektrycznej, niezawodności dostaw energii elektrycznej w oparciu o wskaźniki SAIDI/SAIFI.

dystrybucja_site