Energetyczny Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Michałowie

Liczne atrakcje dla dzieci i festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka zorganizowali: burmistrz Michałowa, w woj. podlaskim i PGE Dystrybucja we współpracy ze Szkołą Podstawową w Michałowie, Strażą Pożarną, Policją oraz  Nadleśnictwem Żednia.

Były dmuchane place zabaw, trampolina, koncerty, konkursy, a wykwalifikowany animator prowadził gry i zabawy, do których dołączały dzieci w każdym wieku.

Duże emocje wśród dzieci wzbudził wóz pogotowania energetycznego, którym elektromonterzy przyjechali na stadion. Dzieci szczegółowo zapoznały się ze sprzętem i poznały tajniki pracy pracowników Pogotowia Energetycznego. Najmłodsi uczestnicy imprezy mieli możliwość przymierzenia specjalnych butów elektromonterskich, rękawic, kasku oraz sprawdzenia jak działa wskaźnik napięcia. Nie obyło się również bez włączenia sygnałów dźwiękowych.

Największą atrakcją dla dzieci były przygotowane przez pracowników Posterunku Energetycznegow Gródku konkursy, zabawy i malowanki. Dzieci za pomocą rymowanych wierszyków, zagadek, rebusów i krzyżówek w łatwy i przyjazny sposób zapoznały się z podstawowymi zasadami bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, urządzeń zasilanych prądem a także bezpiecznego zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej. Dzieci po zakończonych konkursach otrzymały prezenty przygotowane przez PGE Dystrybucja S.A.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site