Europejscy dystrybutorzy energii w Warszawie

PGE Dystrybucja gościła w Warszawie przedstawicieli europejskich dystrybutorów energii elektrycznej. Warszawskie spotkanie EDSO było kolejną okazją do wymiany doświadczeń i przedyskutowania najważniejszych problemów sektora dystrybucyjnego w Europie.

Rozwój inteligentnych sieci (smart grids) jest jednym z warunków osiągnięcia ambitnych celów Unii Europejskiej w zakresie energii i klimatu z perspektywy realizacji  planów zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych, poprawy efektywności energetycznej oraz zwiększenia udziału energii odnawialnej w bilansie energetycznym.

 

img_6771.jpg

EDSO for Smart Grids skupia czołowych europejskich Operatorów Systemów Dystrybucyjnych (OSD) energii elektrycznej, umożliwiając współpracę przy wprowadzaniu oraz promowaniu rozwiązań związanych z inteligentnymi sieciami. Działalność stowarzyszenia, do którego PGE Dystrybucja należy od grudnia 2017 roku, koncentruje się również na wspieraniu unijnej polityki dotyczącej badań i rozwoju oraz polityce i regulacjach państw członkowskich prowadzących do rozwoju inteligentnych sieci.

 

img_6786.jpg

- Spotkanie w Warszawie obfitowało w bardzo ciekawe dyskusje i prezentacje. Jesteśmy przekonani że przyczyni się ono do dalszego rozwoju inteligentnych sieci w Europie. Bardzo dziękuję Prezesowi PGE Dystrybucji Wojciechowi Lutkowi za tak dobrą organizację – powiedział podczas spotkania Christian Buchel, Prezes Zarządu EDSO.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site