Grupa PGE posadzi 100 tys. drzew w ramach akcji „Lasy pełne energii”

Grupa PGE rozpoczyna kolejną edycję akcji „Lasy pełne energii”. Jest to autorska ekologiczna inicjatywa spółki PGE Dystrybucja, realizowana od blisko 15 lat i rozwijana przez pracowników pozostałych spółek Grupy PGE. Tylko w ostatnich czterech latach pracownicy Grupy PGE we współpracy z Regionalnymi Dyrekcjami Lasów Państwowych, szkołami oraz lokalnymi społecznościami, w całym kraju posadzili prawie 300 tys. młodych drzew.

Akcja „Lasy pełne energii” jest jednym z projektów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) realizowanych w Grupie PGE. Kierowana jest przede wszystkim do społeczności lokalnych,a także do pracowników spółek Grupy PGE oraz ich rodzin. Akcja wspiera budowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Wpisuje się również w ideę „zielonego biura” PGE, zgodnie z którą pracownicy spółek PGE starają się rozsądnie zarządzać zasobami niezbędnymi do pracy w siedzibach spółek, na przykład papierem. Sadząc „lasy pełne energii” pracownicy Grupy PGE wraz z lokalnymi społecznościami w całym kraju aktywnie uczestniczą w obchodach Światowego Dnia Ziemi, który przypada na 22 dzień kwietnia. Podczas tegorocznej, trwającej przez cały kwiecień akcji, pracownicy Grupy PGE wraz z rodzinami oraz lokalnymi społecznościami planują posadzenie łącznie 100 tysięcy drzew, aby uczcić w ten sposób 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Tylko spółka PGE Dystrybucja posadzi w ramach akcji 75 tys. drzew. W tym roku w akcję „lasów pełnych energii” włączają się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, harcerze oraz energetycy z rodzinami. Młode sosny, dęby, brzozy i świerki posadzone zostaną na terenie działania siedmiu oddziałów PGE Dystrybucja. Tegoroczną akcję rozpoczął 11 kwietnia br. rzeszowski oddział PGE Dystrybucja, sadząc młode sosny, buki, brzozy i lipy na terenie Nadleśnictwa Mielec z udziałem uczniów Zespołu Szkół w Chorzelowie, Zespołu Szkół w Trześni oraz przedstawicieli władz samorządowych. Od 11 do 25 kwietnia br. podczas 14 spotkań uczniowie kolejnych placówek oświatowych oraz energetycy będą sadzić drzewa na terenie działania spółki PGE Dystrybucja,w Nadleśnictwach: Ostrołęka, Tomaszów Lubelski, Żednia, Radzyń Podlaski, Kraśnik, Skarżysko-Kamienna, Kolumna, Poddębice, Wieluń, Grotniki. Łącznie w tegorocznej akcji sadzenia lasu organizowanej przez PGE Dystrybucja weźmie udział ok. 1,3 tys. osób.

Przez lata, podczas świętowania Światowego Dnia Ziemi z inicjatywy PGE Dystrybucja przybyło ponad 270 tys. młodych drzew. Pierwsze, posadzone blisko 15 laty temu na Zamojszczyźnie sosny sięgają wysokości ok. 4 -5 m.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site