PGE Dystrybucja na kieleckich Targach ENEX

Ponad 80 firm z branży energetycznej uczestniczyło w odbywających się w Kielcach od 28 lutego do 1 marca 2018 r XXI Międzynarodowych Targach Energetyki ENEX oraz XVI Targach Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia. Partnerem Targów ENEX była PGE Dystrybucja, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Energii.

Targi ENEX są okazją do prezentacji zagadnień teoretycznych z zakresu energetyki, doświadczeń eksploatacyjnych, a także badań naukowych, najnowszych rozwiązań technologicznych i organizacyjnych i innych aspektów  technicznych z dziedziny szeroko rozumianej energetyki. – stwierdził w liście skierowanym do Prezesa Targów Kielce Minister Energii Krzysztof Tchórzewski

Spółka PGE Dystrybucja również zaznaczyła swoją obecność w tej imprezie wystawienniczej  jako Partner Targów ENEX. Dodatkowo Oddział Skarżysko-Kamienna przygotował Punkt Informacyjny, gdzie odwiedzający mogli uzyskać wszelkie informacje dotyczące prowadzonej przez nas działalności w zakresie  usług dystrybucyjnych. Miało to tym większe znaczenie, że Oddział jest mocno związany z rynkiem świętokrzyskim.

 

Po raz pierwszy w Targach Kielce odbyła się konferencja Energia.pl, która w całości poświęcona była energetyce. W panelu konferencyjnym dotyczącym inteligentnych sieci wystąpili przedstawiciele PGE Dystrybucja: Mariusz Czeremcha i Maciej Bejda, który pełnił funkcję eksperta merytorycznego. Przedstawiciel Oddziału Skarżysko-Kamienna  Stanisław Wikło w uzupełnieniu zaprezentował temat FDIR (ang. Fault Detection, Isolation and Restoration))

Targom  towarzyszyły dodatkowe inicjatywy, jak przeprowadzone w dwóch odsłonach panele edukacyjne dedykowane najmłodszym na temat bezpiecznego użytkowania energii elektrycznej. Do wspólnej edukacji poprzez zabawę zaproszone zostały dzieci z kieleckich szkół i przedszkoli, które mogły obejrzeć spektakl teatralny Fundacji PGE pt: „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni” połączony z konkursami mówiącymi o bezpiecznym obchodzeniu się z urządzeniami energetycznymi.

Dyrektor Generalny Oddziału Wojciecha Nity zasiadał w komisji konkursowej  Targów ENEX/ENEX NOWA ENERGIA 2018. Komisja  ta pod przewodnictwem prof. dr. hab. inż. Mariana Miłka, rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie przyznała wystawom 5 wyróżnień oraz 4 medale.  W Targach ENEX wzięło udział ponad 80 firm z branży energetycznej.

Podsumowując wydarzenie  Dyrektor Generalny OSK pan Wojciech Nita powiedział: Prestiż Targów ENEX, jego międzynarodowa formuła oraz szerokie grono firm prezentujących się na targach świadczą o bardzo wysokiej pozycji tej imprezy wystawienniczej w kraju.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site