PGE Dystrybucja partnerem Targów ENEX

Ponad 100 firm z branży energetycznej uczestniczyło w XXII Międzynarodowych Targach Energetyki ENEX oraz XVII Targach Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia, które odbyły się 27 i 28 lutego w Kielcach. Partnerem Targów ENEX była PGE Dystrybucja, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęły Ministerstwa Energii, Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Przedsiębiorczości i Technologii

PGE Dystrybucja już po raz kolejny potwierdziła swoją silną pozycję na lokalnym rynku, pełniąc rolę partnera Targów Enex. Oddział Skarżysko-Kamienna przygotował punkt informacyjny, gdzie odwiedzający mogli uzyskać wszelkie informacje dotyczące prowadzonej przez PGE Dystrybucja działalności w zakresie usług dystrybucyjnych.

 

enex-panel-jpg

Po raz drugi w ramach kieleckich Targów Enex odbyła się konferencja poświęcona przyszłości w energetyce -  Energia.pl, która w tym roku w całości skupiła się na zagadnieniach związanych z magazynami energii. W panelu konferencyjnym poświęconym magazynowaniu energii jako narzędziu poprawiającym jakość zasilania odbiorców energii elektrycznej wystąpiła Elżbieta Trybuchowicz, p.o. dyrektora Departamentu Strategii PGE Dystrybucja. W swojej prezentacji odniosła się do inicjowanego w spółce projektu budowy magazynu energii elektrycznej o mocy 20 MW w miejscowości Hańcza w woj. podlaskim.

 

enex-emilewicz.jpg
Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz odwiedza stoisko PGE Dystrybucja podczas Targów Enex 2019

- Uczestnictwo w tak prestiżowym projekcie wystawienniczym, jakim są Targi Enex, jest dla nas zaszczytem, ale i  dużą wartością. To wyjątkowa okazja do wymiany technicznych doświadczeń, możliwość śledzenia  aktualnych trendów w branży elektroenergetycznej oraz zapoznania się z ofertą firm energetycznych i przedsiębiorstw powiązanych z energetyką zawodową – napisał w oficjalnym liście otwierającym Targi Enex  Wojciech Lutek, Prezes Zarządu PGE Dystrybucja.

W tegorocznych Targach Enex uczestniczyło ponad 100 firm z branży energetycznej, OZE i ochrony środowiska z wielu krajów Europy.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site