PGE Dystrybucja wspiera doktorantów polskich uczelni technicznych

Z początkiem lutego 2018 r.  ruszyły Jubileuszowe XX Warsztaty Doktoranckie na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej. Partnerem tegorocznej edycji Warsztatów jest PGE Dystrybucja.

W tegorocznej edycji Warsztatów bierze udział ponad 60 doktorantów z uczelni technicznych z całej Polski, głównie Politechniki Lubelskiej. Warsztaty są cyklicznym przedsięwzięciem, którego głównym celem jest opracowanie badań naukowych, wymiana doświadczeń oraz integracja środowiska doktorantów Politechniki Lubelskiej  i innych uczelni technicznych.

 

Na zdjęciu: Władze Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej   podczas otwarcia warsztatów:  Prof. Henryka Danuta Stryczewska, Dziekan Wydziału oraz  Prof. Wojciech Jarzyna, Prodziekan ds. Nauki.

Wydarzenie to daje szansę na zintensyfikowanie współpracy środowiska naukowego z przedsiębiorstwami. Coroczne spotkania w ramach Warsztatów są doskonałą okazją do zapoznania się z tematyką prac badawczych oraz możliwością nawiązania współpracy w zakresie komercjalizacji ich wyników.

Podczas czterech sesji uczestnicy i doktoranci  będą mogli zaprezentować swoje prace przed specjalistami z takich dziedzin nauki, jak: elektrotechnika, informatyka, robotyka, bioinżynieria czy mechatronika.

Warsztaty doktoranckie na Politechnice Lubelskiej to kolejna forma współpracy PGE Dystrybucja z uczelniami techniczny mi i środowiskami naukowymi. Spółka prowadzi wiele projektów naukowo-badawczych realizowanych zarówno ze środków własnych jak i dofinansowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site