Pracownicy PGE Dystrybucja uhonorowani w 100-lecie Niepodległości

Każdego dnia zapewniają dostawy energii elektrycznej do odbiorców. Praca osób związanych z wydobyciem, wytwarzaniem i dostarczaniem energii została uhonorowana 27 września 2018 r. podczas uroczystości „Polska energia w 100-lecie Niepodległości”. Najbardziej zasłużonych przedstawicieli sektora odznaczył minister energii Krzysztof Tchórzewski.

- Na co dzień pracownicy sektora energii pozostają w cieniu. Jednak to ich praca zapewnia nam bezpieczeństwo i sprawnie działającą gospodarkę. Bez ich wysiłku nie mógłby funkcjonować żaden zakład, fabryka czy gospodarstwo domowe, a tym samym nie byłby możliwy rozwój gospodarki – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. Dodał, że polski sektor energii powstał od podstaw 100 lat temu i od samego początku jego największym kapitałem byli ludzie, na co dzień pracujący przy wydobyciu surowców, wytwarzaniu, przesyle i dystrybucji energii. – 100-lecie odzyskania Niepodległości to wspaniała okazja do podziękowań dla pracowników tej branży. Cieszę się, że możemy uhonorować służbę wszystkich tych, którzy kontynuują piękną tradycję tej niezwykle ważnej dla społeczeństwa pracy – podkreślił.

 

Spotkanie było również okazją do dyskusji nad zagadnieniem edukacji w sektorze energii. Kształcenie przyszłych kadr to jedno z podstawowych wyzwań, przed którym stoi branża. - Dzisiaj brakuje nam młodych specjalistów, szczególnie z obszaru techniczno-inżynieryjnego. Dlatego podejmujemy szereg inicjatyw, których celem jest rozwój edukacji nowych kadr w energetyce, szczególnie na poziomie szkół technicznych i branżowych. Chcemy pokazać młodym ludziom, że praca w tym sektorze jest atrakcyjna. – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski.

 

PGE Dystrybucja również realizuje program współpracy ze szkołami zawodowymi. W ubiegłym roku Zarząd Spółki podpisał kilkanaście listów intencyjnych z dyrektorami szkół z klasami o specjalnościach elektryk i elektromonter z całego terenu działania PGE Dystrybucja.

Podczas uroczystej gali „Polska energia w 100-lecie Niepodległości” odznaczeniami ministra zostali uhonorowani wieloletni pracownicy PGE Dystrybucja Oddziałów Lublin, Łódź i Skarżysko-Kamienna.

 

dystrybucja_site pgedystrybucja_site