Reprezentacja PGE Dystrybucja w XXVI Międzynarodowym Biegu Solidarności w Lublinie

Tradycyjnie na początku czerwca lubelscy miłośnicy biegania stają na starcie dwóch biegów. Jeden prowadzi ulicami Lublina, drugi to półmaraton z początkiem w Świdniku i metą na stadionie MOSiR w Lublinie.

 

W tegorocznym  „Biegu Biznesowym" wzięli udział przedstawiciele PGE Dystrybucja. Marcin Pawlak zajął w nim trzecie miejsce.

-Wystartowaliśmy, przede wszystkim dlatego, żeby upamiętnić wydarzenia Lubelskiego Lipca'80, ale również z powodu  szczytnego celu całego wydarzenia. W tym biegu opłata startowa w całości jest przeznaczana na ufundowanie stypendiów dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin – -powiedział uczestniczący w biegu Andrzej Pruszkowski, wiceprezes PGE Dystrybucja.

Jak informują organizatorzy Półmaratonu - Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność" i Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin" - tradycja organizowania biegu na trasie Świdnik-Lublin sięga 1993 r. Sam pomysł zorganizowania masowej imprezy biegowej w stolicy województwa powstała jeszcze wcześniej, w 1981 r. Wtedy po raz pierwszy został rozegrany Miting Lekkoatletyczny NSZZ „Solidarność". Jednak ze względu na stan wojenny i związane z nim represje, kolejny odbył się dopiero w 1990 r. W 1993 r. organizator biegu postanowił wpisać na stałe w kalendarz imprez biegowych Polski Międzynarodowy Bieg Solidarności, na dystansie 12,5 km. W 2013 r. Bieg Główny ze Świdnika do Lublina został przekształcony w PKO Półmaraton Solidarności.  Wszystko po to, aby uczcić polską drogę do wolności.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site