Rusza czwarta edycja konkursu energetycznego dla samorządów

W połowie roku poznamy laureatów tegorocznej edycji konkursu „Samorząd przyjazny energii”, organizowanego po raz czwarty przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej. Na laureatów czekają granty inwestycyjne o wartości 15 tys. zł każdy. Zgłoszenia można składać do końca kwietnia.

Konkurs jest skierowany do jednostek samorządu terytorialnego, które w 2017 roku zrealizowały projekty związane m.in. z bezpieczeństwem dostaw energii elektrycznej, przeciwdziałaniem powstawaniu smogu, wymianą ogrzewania na elektryczne, czy rozwojem sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych. Docenione zostaną również działania wspierające energetykóww sytuacjach kryzysowych związanych z przerwami w dostawach energii elektrycznej, wynikającychz trudnych warunków atmosferycznych.

Zgłoszenia będą przyjmowane przez organizatora od 1 lutego do 30 kwietnia. Zwycięskie gminy – po jednej z terenu działania Enei Operator, Energi – Operator, PGE Dystrybucja, innogy Stoen Operator, Tauron Dystrybucja i Polskich Sieci Elektroenergetycznych - otrzymają tytuł „Samorządu przyjaznego energii” oraz nagrodę finansową na inwestycje.

- To czwarta edycja naszego konkursu. Wyróżniliśmy dotąd 17 gmin. W ubiegłym roku na najwyższe uznanie jury zasłużyły: Bełchatów, Kurzętnik, Lubiszyn, Paczków i Stoczek Łukowski oraz dodatkowo Zbuczyn. Nagrody wręczaliśmy 24 października w Ministerstwie Energii z udziałem najważniejszych osób w polskiej energetyce, w tym m.in. ministra energii i prezesa URE. Również tegoroczna edycja zapowiada się ciekawie. Zachęcam do udziału, gdyż chcemy wspierać i wyróżnić przykłady dobrej współpracy samorządów i firm energetycznych – zachęca Wojciech Tabiś, dyrektor Biura Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, organizatora konkursu.

Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej (PTPiREE) jest stowarzyszeniem branżowym zrzeszającym operatorów elektroenergetycznych systemów dystrybucyjnych i systemu przesyłowego oraz pracowników branży. PTPiREE działa na rzecz wdrażania nowych rozwiązańw energetyce, dąży do poprawy efektywności działania sieci energetycznej, jakości usług i obsługi klientów.

 

Regulamin, informacje o konkursie, a następnie jego wyniki znajdziemy na stronach internetowych organizatora: www.ptpiree.pl, www.konkurs.ptpiree.pl.

 

dystrybucja_site pgedystrybucja_site