”Lasy pełne energii” po raz czwarty w województwie łódzkim

PGE Dystrybucja po raz czwarty prowadzi akcję „Las pełen energii”. Dzięki tej autorskiej, ekologicznej inicjatywie, realizowanej we współpracy z Regionalnymi Dyrekcjami Lasów Państwowych, w tym roku na terenie województwa łódzkiego przybędzie kolejne 25 tysięcy młodych drzew.

19 kwietnia br. akcję w województwie łódzkim zainaugurowali uczniowie ZSP nr 1 i I LO w Sieradzu, którzy na terenie Nadleśnictwa Poddębice – w okolicach miejscowości Kamionacz - zasadzili ok. 5 tysięcy młodych sosenek. 21 kwietnia do akcji włączyli się łódzcy licealiści z XXXIII LO, sadząc drzewa w okolicach Rydzyn. W Dniu Ziemi – 22 kwietnia młode dęby w wiączyńskim lesie odtwarzali harcerze z Hufca ZHP Łódź-Widzew i Hufca ZHP Zgierz. 24 kwietnia do akcji dołączyli gimnazjaliści ze Słowika i Szczawina oraz z Gimnazjum nr 2w Zgierzu, a także ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego w Łodzi, przy ul. Krzywickiego. Na zakończenie łódzkiej edycji - 28 kwietnia młode drzewa będą sadzić uczniowie ZSP nr 2 w Piotrkowie. Każde ze spotkań kończy się wspólnym ogniskiem z kiełbaskami, a uczestnicy otrzymują pamiątkowe znaczki i dyplomy. W tegorocznym sadzeniu na terenie województwa łódzkiego weźmie udział ok. 600 osób, a „Lasy pełne energii” powstaną m.in. w nadleśnictwach: Poddębice, Kolumna, Brzeziny, Grotniki i Piotrków.

Akcja „Las pełen energii” wpisuje się w realizowane przez Grupę PGE projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i adresowana jest przede wszystkim do społeczności lokalnych. Ma na celu budowę postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. W ten sposób PGE wspólnie ze społecznościami lokalnymi przyczynia się do zapewnienia zrównoważonego rozwoju środowiska naturalnego. Tegoroczna, wiosenna edycja akcji zostanie po raz pierwszy przeprowadzona we wszystkich spółkach Grupy Kapitałowej PGE i realizowana będzie na terenie kilkunastu nadleśnictw. Planowane jest, że wspólnie we wszystkich spółkach GK PGE zostanie zasadzonych 100 tys. na 10-lecie istnienia PGE, z czego aż 75 tys. drzew posadzone zostanie z inicjatywy PGE Dystrybucja – pomysłodawcy akcji.

Do tej pory, w corocznych akcjach „Las pełen energii” PGE posadziło ok. 200 tys. młodych drzew, a łącznie z tegorocznymi nasadzeniami – ok. 300 tys. Z tego blisko 130 tys. w województwie łódzkim.

dystrybucja_site pgedystrybucja_site