Trwa usuwanie skutków weekendowych nawałnic - aktualizacja na 12.07.

Gwałtowne burze, jakie przeszły 09.07.br oraz w nocy z 09.07 na 10.07.br nad terenem działania PGE Dystrybucja spowodowały poważne uszkodzenia w sieci elektroenergetycznej. Silne porywy wiatru łamały drzewa i konary, które z kolei uszkodziły linie średniego i niskiego napięcia. Najczęstsze uszkodzenia napowietrznych sieci elektroenergetycznych to zerwane przewody, złamane słupy, uszkodzenia lub zniszczenia konstrukcji stalowych oraz uszkodzenia izolatorów.

Kilkuset pracowników PGE Dystrybucja wspieranych przez firmy zewnętrzne przez trzy doby wykonało tytaniczną pracę przywracając zasilanie ponad 150 tys. Odbiorcom. Awarie w sieci elektroenergetycznej Spółki spowodowane były przez bardzo silne wichury, które przetaczając się przez kraj, w dniu 9 lipca osiągały prędkość blisko 90 km/h. Największe spustoszenia żywioł poczyni na terenie działania Oddziału Łódź. Służby energetyczne pracują nieustannie, dlatego z każdą godziną liczba Odbiorców pozostających bez zasilania zmniejsza się.

11.07.br w godzinach wieczornych przywrócono zasilanie na wszystkich liniach średniego napięcia oraz w stacjach transformatorowych, których uszkodzenie było wynikiem piątkowych nawałnic. Dziś - 12.07. - od wczesnych godzin rannych trwają wytężone prace na liniach niskiego napięcia. Realizowane są reklamacje, których najwięcej jest w Rejonie Energetycznym Sieradz i  Tomaszów Mazowiecki. Do tych rejonów skierowano dodatkową pomoc z innych jednostek organizacyjnych Oddziału. Tylko w Rejonie Energetycznym Sieradz do odbudowy pozostało jeszcze 27 słupów niskiego napięcia. Prace naprawcze potrwają cały dzień dzisiejszy, będą kontynuowane także jutro.

Pomimo zmęczenia, pracy trzecią dobę po kilkanaście godzin, energetycy pozostają na posterunku i sukcesywnie, krok po kroku, przywracają dostawy energii elektrycznej do Odbiorców. Praca nie jest łatwa, gdyż żywioł poczynił ogromne straty w sieci energetycznej. Wymienianych jest ponad 148 słupów oraz kilometry zerwanych przewodów. Energetycy nie zakończą swojej pracy dopóki do wszystkich Odbiorców znów nie popłynie prąd.

Wszystkich Klientów PGE Dystrybucja, którzy odczuwają skutki awarii, przepraszamy oraz prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Zapewniamy, że ekipy energetyków będą pracować bez przerwy, aż do usunięcia wszystkich awarii.

 

 

dystrybucja_site pgedystrybucja_site