Aktualności

Wsparcie dla medyków

Oddział Skarżysko-Kamienna przekazał 15 000 zł dla szpitala w Kozienicach, które zostaną wykorzystane na wsparcie placówki w walce z koronawirusem.

img_1667_mini.jpg

Postępowanie o zatwierdzenia nowej taryfy PGE Dystrybucja S.A. na rok 2021

Informujemy, że przed Urzędem Regulacji Energetyki toczy się postępowanie o zatwierdzenia nowej taryfy PGE Dystrybucja S.A. na rok 2021, w związku z czym na podstawie art. 47 ust. 2c ustawy Prawo energetyczne od dnia 01.01.2021 r. do czasu wejścia w życie nowej taryfy na rok 2021 stosowana będzie taryfa dotychczasowa z roku 2020r.,  z uwzględnieniem poniższych z nowych stawek opłaty OZE i kogeneracyjnej oraz opłaty mocowej.

Wsparcie dla medyków

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w siedzibie łódzkiego Oddziału PGE Dystrybucja została podpisana umowa dotycząca wsparcia finansowego dla Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup środków ochrony medyków pogotowia ratunkowego, pracujących na pierwszej linii walki z koronawirusem.

dsc01280_mini.jpg

Charytatywnie u energetyków

W łódzkim oddziale PGE Dystrybucja – od sześciu już lat – w grudniu trwa charytatywna akcja świąteczna "Gwiazdkowe Marzenia". W dniu Św. Mikołaja w centrali Oddziału Łódź pojawia się bożonarodzeniowe drzewko, całe ubrane w gwiazdki z imionami i marzeniami dzieci. "Gwiazdkowe Marzenia" to świąteczna akcja charytatywna, podczas której pracownicy oddziału obdarowują dzieci z zaprzyjaźnionych domów dziecka wymarzonymi prezentami.

Mniej przerw w dostawach energii elektrycznej w świętokrzyskim

Zakończyła się przebudowa ważnej dla regionu świętokrzyskiego linii energetycznej ze Skarżyska do Kielc. PGE Dystrybucja Oddział Skarżysko-Kamienna przebudował wysłużoną, ponad 60. letnią linię 110 kV relacji Bór – Suchedniów – Występa – Kielce Piaski. Modernizacja była konieczna dla zabezpieczenia dostaw prądu dla dziesiątek tysięcy gospodarstw domowych w regionie. Blisko sto czterdzieści przestarzałych betonowych słupów zamieniono na nowoczesne, stalowe konstrukcje.

img_4230_mini.jpg
dystrybucja_site pgedystrybucja_site